Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
151 postów 2261 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Moje komentarze

 • @kula Lis 67 17:11:29
  "Celowo Ci podrzuciłem do skopiowania i wykorzystania".

  No niech będzie. Dalsze też przebiorę ;-)

  Wciąż mam na warsztacie tekst o szczepionkach (obiecywany na dziś rano - niestety przenosiłem dane z innego tekstu i zamiast w nim wcisnąć "nie zapisuj zmian", wcisnąłem w docelowym i straciłem sporo pracy. To do odtworzenia, ale teraz będzie skończone dopiero pewnie jutro rano) i o prawie fasadowym, a nadto sprawy życiowe, więc jestem w przeciążeniu i mnie cokolwiek irytują Twoje poboczne tematy...
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 15:20:15
  Cieszy że walka tych rodziców przynosi sukces. Tych lekarzy trzeba surowo osądzić, ale to nie wszystko. Nie było by takiego problemu, gdyby i usłużny sąd nie był skorumpowany. Tych sędziów też trzeba usunąć z zawodu zanim moralny ład życia publicznego również w wymiarze sprawiedliwości zostanie przywrócony.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 15:35:07
  Tą notkę i całą serię następnych usuwam jako zaśmiecające dyskusję. Skopiowałem, będę myślał o ich wykorzystaniu, ale proszę trzymaj się tematu. Miałeś serię dobrych komentarzy i na temat, a teraz znowu w bok.
  Możesz je powtórzyć przy właściwym temacie.
  Ponadto oczekuję że do wszystkiego będziesz pisał jakieś swoje komentarze.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 13:17:49
  "@miarka poza tematem"

  Zgadza się, poza tematem. Nie ma walki, jest głupota. A głupota to skutek poddania się strachowi, chowania się za fasadami prawa i sprawiedliwości, rezygnacja z walki o życie, o moralność pod byle pretekstem, oraz promowana cecha lewactwa.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 12:24:42
  "... pytanie: A co będzie jak dziewczynkom ucieczka wejdzie w nawyk, że nawet nie pomyślą o drugiej drodze reagowania na stres: o walce - walce o ludzki i moralny ład w życiu publicznym?"

  Pani profesor Pawłowicz na każdym kroku pokazuje że ona złych nawyków nie nabrała, że bezpiecznych miejsc za czimiś plecami nie szuka, że odważnie walczy "o ludzki i moralny ład w życiu publicznym".
  Mocno tupie nogą na panów Łapńskiego, Królikowskiego, Gowina czy Ujazdowskiego. A to wszystko ludzie prezydenta Dudy, ludzie antypolskiego spisku, obrońcy mafii sędziwskiej i całej patologii zainstalowanej przez przywiezienie na ruskich czołgach żydokomuny, żydokomuny, która od 22 lipca 1944 już w polskiej rzeczywistości zadomowiła i mocno okopała, choć nie przestała być rakiem do wycięcia.
  Oczywiście, że w sądownictwie nie może być żadnej "reformy udawanej", bo to tyle co żadna. Fasadowa. Kosmetyka "grobu przez pobielenie", kiedy wewnątrz wciąż pleni się robactwo.
  To są sprawy najistotniejsze dla nas życiowo, tu idzie o naszą moralnośc, a zarazem i całą moralność naszego życia publicznego, moralność, a więc dziedzinę bezkompromisowości, dziedzinę w której nie da się być "trochę żywym".

  Dobrze piszesz, że "Banda PAD to siedlisko lewaków, kacapsko szwabskich agentów! PAD to nic innego jak zdrajca dobrej zmiany. zabiegi plastyczne nie zmienią charakteru polskiego wymiaru sprawiedliwości, a przecież o to nam wszystkim chodzi".
  "Dzisiejsi sędziowie to w dużej części niebezpieczni przestępcy. Zgnilizna moralna, dziadostwo, chamstwo, arogancja, złodziejstwo i sprzedajność. Słowem głęboko zdemoralizowana dobrze zorganizowana i niebezpieczna mafia. Wraz z tzw. prokuraturą i tzw. policją, świadcząca usługi innym gangsterom..."
  "Prezydent Duda, już nie jest moim prezydentem... dołączył do grona POlitycznych idiotów walczących z pogodą na świecie, a więc, POdjął walkę o likwidację przemysłu, czyli gospodarki w Polsce".

  Wszystko prawda. To ostatnie to jeszcze trzeba wyjaśnić, że chodzi o instalację ludobójczego, zbrodniczego, antynarodowego NWO.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @miarka 12:30:58
  (Komentarz poprawiony):
  I co ważne, to podaje się za chrześcijański, a jest tylko pogaństwem w najwyższym stopniu.
  Nie ma religii która by dopuszczała mord jako formę osiągania swoich celów życiowych.
  Znamy mordy rytualne, znamy kult bogini śmierci. - To uniackie jest im bliskie, ale gorsze - to już kult zbrodni, to jest to, co najgorsze w sataniźmie.

  Nic dziwnego, że banderowcy wyrastają przy niej na takie bestie.

  Ta "religia", a raczej ideologia w miejsce religii chrześcijańskiej powinna być natychmiast zdelegalizowana.
  Groźba ukrainizacji polskiego prawosławia
 • @miarka 12:09:04
  Przypadkiem zajrzałem i widzę, że sam tu popełniłem błąd, niestety rozpowszechniony.

  "sądy nie są w ogóle władzą państwową. Są władzą w imieniu narodu. I to władzą nie rządzenia, a władzą sądzenia.
  Ławy przysięgłych reprezentują Naród Polski i wszystko jest od razu dobrze ustawione. Wina zostaje ustalona – na winnych można wymuszać ich odpowiedzialność, czy jako dodatek nakładać ustawowe kary.
  Sędziowie zawodowi są tylko od zadbania o procedury.

  Chodzi o źle użyte słowo "odpowiedzialność". Zamiast tego miało być: "wyciągać wobec nich konsekwencje", albo "wymuszać ponoszenie ponoszenie przez nich konsekwencji ich postępowania (czy ich decyzji, albo ich wyborów dotyczących innych osób)".

  Całe zdanie powinno brzmieć:
  "Wina zostaje ustalona – wobec winnych można wyciągać konsekwencje, oraz jako dodatek nakładać ustawowe kary",
  albo:
  "Wina zostaje ustalona – na winnych można wymuszać ponoszenie przez nich konsekwencji ich postępowania, czy jako dodatek nakładać też ustawowe kary",
  czy np.:
  "Wina zostaje ustalona – na winnych można wymuszać ponoszenie przez nich konsekwencji ich decyzji dotyczących innych osób, naprawianie wyrządzonych krzywd, czy rekompensowanie ponoszonych przez nich strat, np. w formie nawiązek za utracone możliwości zyciowe, czy też w związku z krzywdą której zaznali jako dodatek nakładać też ustawowe kary".

  Sama "odpowiedzialność" ma inne znaczenie - związane ze sprawiedliwością, co wytłumaczę w specjalnej notce.
  Czy to państwo prawa czy już permanentny stan bezprawia?
 • @kubamiszcz 19:22:54
  "z tym Apple to bym tak nei szalal. firma nie utrzymuje policji, strazy pozarnej, administracji pozafirmowej (sady itp), drog, itp, emerytur i rent no sprzataczek na emeryturze ktore raczej nie odlozyly sobie z pensji inzyniera IT, i masy innych rzeczy..."

  Bardzo słuszna uwaga. Już też kiedyś o tym pisałem (chyba w związku z umową CETA i bandyckimi roszczeniami korporacji prywatnych co do "prawa do zysku", a więc i pozywania państw do sądu w sprawie zmian w prawodawstwie).
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 15:45:44
  "W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności, gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia - głosi KK. Zgodnie z nim, nie podlega karze, kto „przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu”. Dotychczasowe przepisy miałyby nadal obowiązywać".

  Nie ciesz się. Ten zaznaczony akapit świadczy, że Ziobro wcale się nie wysilił, i to jest tylko kosmetyka. W dobrym kierunku, ale tylko kosmetyka. "Z dużej chmury mały deszcz".
  Zauważ, że aby była sprawiedliwość przestępstwo może być przypisane tylko jednej stronie, i że tą stroną nie może być tzw. dobry człowiek, czyli ten, kto jest ofiarą agresji złego człowieka.

  Po drugie sądy sądzą tylko i wyłącznie ze sprawiedliwości. Ani prawodawstwu, ani sądom nie wolno ingerować, a więc i osądzać sfery moralności, która jest moralnością Narodu (Polskiego), którego państwo jest własnością niezbywalną i dobrem wspólnym. Jeśli się tu prawodawca, wykonawca prawa, czy sąd chciał wynosić nad Naród, byłby uzurpatorem i elementem obcym oraz wrogim, traciłby swój mandat do sprawowania władzy.
  To jest sfera ładu życia publicznago w której są zanurzeni i ustwodawcy, i wykonawcy prawa, i są zanurzone sądy. Dopiero państwo respektujące tą zasadę jest państwem prawa.

  Zauważ jeszcze że on dalej konserwuje sprzeczność: jeżeli uznajemy że obrona jest konieczna to w granicach tej konieczności nie może mieć żadnych granic.
  A tu by miały pozostać granice - sztuczne, prawne, oraz groźby kar sądowych z powodu interpretacji, czy uprzedzeń, może i ideologicznych, np. poprawnopolitycznych.

  Tam gdzie jest zagrożenie dla życia, zdrowia lub utraty mienia niezbędnego zaatakowanemu, aby mógł życie lub zdrowie zachować - tak swoje, jak swoich bliskich czy innych napadniętych osób, ta jest to obrona konieczna. Jest nią również ściganie bandziora, który co prawda ucieka odstraszony, ale jest w stanie powrócić lepiej uzbrojony, czy z pomocnikami.
  Zwykła kradzież dokonana to co innego, ale nawet jak "zwykły złodziej" idzie na rabunek uzbrojony, to też musi być traktowany jako bandyta i obrona przed nim musi być uznawana jako obrona konieczna.

  Tu Ziobro mógłby precyzyjnie określić co jest bandytyzmem, aby odstraszać bandziorów, chociaż i tak normalni ludzie tu wątpliwości nie mają, a w przypadku obrony koniecznej, to tylko oni mogą decydować o jej zakresie koniecznym.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 12:19:47
  "Niepokoi mnie jedno, że w obronie rodziców przed potężnym lobby farmaceutycznym stanęły tylko Gazeta Polska, Radio Maryja, Nasz Dziennik i Polsat TV (pomijam małe ośrodki medialne stricte narodowe za co również należą się im podziękowania). TVP razem z TVN, Wyborczą i największymi dziennikami o kapitale niemieckim dosłownie wgniatają w ziemię tych zaszczutych rodziców. To pokazuje, jak silne jest tzw. bigpharma. Mafia karteli farmaceutycznych sięga nawet do "mediów narodowych"."

  Spokojnie. Za komuny nic nie mieliśmy. Przecież nikt nam nie każe czytać ich gadzinówek, ani oglądać gadzich programów. Trzeba ogłosić akcję. To podziała, bo oni przez media manipulują tłumami.
  Wtedy stanęło nas 10 milionów. Nikt się nie bał mówić głośno tego co myśli.

  A z medykaliami też nas nie mogą zmusić. To ich przepisy, że nie wolno zmuszać, ani robić eksperymentów medycznych. To co zrobili z tymi rodzicami to było zmuszanie. Można już ich sądzić. Sędziów też.
  Prawo fasadowe a koszty Państwa i społeczeństwa
 • @kula Lis 67 09:57:34
  Wszystkie 3 zamieszczone pod tą notką Twoje komentarze są bardzo ważne - tematycznie o walce - walce o ludzki i moralny ład w życiu publicznym. Właśnie tej walce o którą się w notce upominam.

  We wszystkich przypadkach ludzi spotyka niesprawiedliwość i wszyscy oni walczą również o sprawy innych. Co najważniejsze że walczą póki co samotnie.
  A sprawy są najważniejsze, bo trwa wypowiedziana nam walka z naszym Narodem - na drodze niszczenia i uniemożliwiania odrodzenia się polskich elit, które wymordowała żydokomuna do spółki z hitlerowskimi narodowymi socjalistami.
  Trwa i wyniszczanie fizyczne przyszłości Narodu ludobójczymi i upośledzającymi najmłodszych tzw. "szczepionkami"

  Jak pomóc tym co walczą, jak pomóc przy tym potomstwu swojemu swoich rodzin i przyszłości Narodu Polskiego?
  Nie przypadkiem piszę tu o sprawach ludzkich i moralnych, narodowych wartości o sprawach życia i przeżycia rodziny, narodu i wychowania zwłaszcza w aspekcie psychologii tłumu wiążącej się ze strachem. Coś nas hamuje, blokuje odwagę. Wiadomo - najpierw brak elit. Ale i mało dzieci, a więc i ludzie jako ogół chyba już słabo czują temat.
  Kiedy były silne elity może i dawało się przeczekać aż elity ruszą, żeby do nich dołączać. Teraz już nie ma się na kogo oglądać.
  Dziś równie jak strach zabójcza jest i bierność.
  Złu, aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych. Kto nie podejmuje walki, już przegrał. Tylko ten, kto ją podejmie ma szansę wydrać. A takich co chcą wygrać życie i Polskę muszą być tłumy.
  Psychologia tłumu a prawo fasadowe
 • @kula Lis 67 22:06:36
  Dzięki za materiały pod zapowiadaną notkę o szczeiponkach.
  Mam też w przygotowaniu notkę o odpowiedzialności (ta będzie późnieej, a tu akurat jest i na ten temat:
  "Jeśli państwo polskie chce ten problem naprawić to powinien wystąpić minister zdrowia i wziąć na siebie odpowiedzialność za szczepionki i dodatkowo powinna się odbyć seria debat na temat szczepień w TVP".

  W świetle tego co ma być w tej drugiej notce, to ani władze państwowe, ani państwo za sprawą władz państwowych nie są w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności w sprawach wkraczających w dziedzinę moralności, ani w żadnych sprawach, których negatywne skutki mogą być dalekosiężne, a więc wykraczające czasowo poza możliwość naprawy tych skutków negatywnych, oraz wykraczające materialnie poza możliwości przywrócenia zaburzonego ładu życia publicznego i społecznego z powodu tych skutków negatywnych przez te władze.
  Władze państwowe w ogóle nie mają do takich spraw kompetencji.
  Wolno im tylko sprawować zarząd bieżący dobrami wsopólnymi Narodu Polskiego, a i to w określonych ramach.

  Te patologiczne przypadki które opisujesz to też skutek tego, że władze państwowe i podległe instytucje traktują prawo jako fasadowe i dlatego wciąż poszerzają zakres uzurpacji swojej władzy.

  Tu już przeginają. To się im musi skończyć, czas żeby się z nich posypały pierze.
  Prawo fasadowe a koszty Państwa i społeczeństwa
 • @kula Lis 67 18:54:26
  Z pestycydami to trzeba walczyć już - i to ze wszystkich sił. Chemia to ślepa uliczka. Natura się buntuje, reaguje innymi organizmami i trzeba więcej chemii, i więcej, i więcej - i już samozagłada ludzkości blisko.

  To samo z głupim nawożeniem chemią - kilkoma składnikami - kiedy trzeba 60. Rośliny rosną jak głupie, wygląd mają "handlowy", a w środku są puste i psują się błyskawicznie - jeszcze na polach, oraz w sklepach, co znów wywołuje zapotrzebowanie na GMO, które mają działanie ludobójcze oraz nowe opryski, też zabójcze.

  A z naweożeniem fekaliami warzyw, to jużeli ma to kontakt z roślinami to jest zbrodnia.
  Same fekalia jak najbardziej powinny być stosowane w uprawach roślin - to podstawa nawożenia od zawsze. W Chinach rolnik jak szedł dawniej do miasta, to zawsze brał ze sobą sporą butlę na fekalia i ziemię w efekcie mieli bardzo żyzną - jak masło. I gwarantowane 60 składników, i to w dobrych proporcjach.
  Dowcip w tym, żeby w tym nie było chemii, oraz żeby to poszło najpierw w kompost (tam są takie temperatury że wszystko jest rozkładane - jaja robali też), a dopiero do ziemii.

  A walka z robaczycą to najpierw profilaktyka i budowa odporności. Walka samymi robalami to ślepa uliczka i bez końca.

  Oczywiście ten przypadek z Izbą Lekarską co uniemożliwia stosowanie biorezonansu to się wprost kwalifikuje pod sąd polowy.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 18:45:44
  "przymusowe szczepienia należy uznać za gigantyczne, nielegalne, kryminalne eksperymenty pseudomedyczne na całych narodach, których prawdziwe cele pozostają ukryte. Na dzisiejszym etapie rozwoju nauki nie należą już one do sfery science fiction, lecz są złowrogą rzeczywistością i zagrożeniem dla życia całych narodów oraz naszego gatunku. Fakt, że przymusowe toksyczne szczepienia stosowane są tylko w krajach Europy wschodniej nie wymaga tu komentarza".

  To już nie tyle koszty prawa fasadowego, co zagrożenie dla życia Obywateli przez niemoralność prawa fasadowego, które na takie rzeczy pozwala, która czyni rządy bezprawnymi i nie mającymi mandatu społecznego z racji ich niemoralności.
  Tu się nie obejdzie bez wielkiej akcji koniecznego i uprawnionego obywatelskiego nieposłuszeństwa (ponad wszelkimi podziałami, wszak wszyscy chcemy żyć).

  Nową, już zapowiadaną notkę o szczepionkach postaram się przygotować na jutro wieczór lub środę rano.
  Prawo fasadowe a koszty Państwa i społeczeństwa
 • @kula Lis 67 13:46:23
  Ojej. Miałem mało czasu, a tu długi tekst odpowiedzi mi zeżarł jakiś chochlik komputerowy. Będę musiał pisać jeszcze raz za jakiś czas.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 13:24:01
  "A tak na marginesie, obniżanie poziomu cholesterolu powoduje obniżenie pojemności Twojego mózgu. Pamiętaj, że 25% cholesterolu, to Twój mózg"...

  Nie tylko to co piszesz. Wysoki cholesterol = długowieczność.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 13:22:00
  "Od prawie pokolenia lekarze muszą na wiarę przyjmować, że procedury reklamowane przez urzędników NFZ, są istotnie lecznicze".

  Te "procedury" wobec ludzi o zbrodnia na zlecenie korporacji farmaceutycznych i ideologów NWO.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 12:45:54
  "Dlaczego oszustka która okradła skarb państwa na tak ogromne pieniądze jest jeszcze na wolności? To jeden wielki skandal tym bardziej, że jej przekręty są już udowodnione przez Komisję Śledczą d/s Reprywatyzacji. Kto ją chroni? Tak dalej nie może być, żądamy odpowiedzi na ten temat od rządu PiS".

  Oczywiście ze żądamy. Oczywiście że chcemy surowo osądzić i tych co ją chronią i tych co się swoją biernością w tej sprawie dopuszczają karygodnego zaniedbania obowiązków.
  Jak minister Ziobro "nie daje rady" to trzeba tu wojskowych sądów polowych nie tylko nad HGW, ale i nad ministrem Ziobro, a jeżeli się wybroni, to i nad tymi co jemu utrudniają skuteczne działanie.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 12:36:18
  "Przecież Pani HGW jest jedną z ikon platformy! Każdy o zdrowych zmysłach wie, że ona nie robi nic złego, tylko działa z prawem bo niestety takie jest polskie prawo, że pozwala na to co się dzieje".

  Ono nie pozwala wprost, tylko zafasadowo. Tak jest bo to nie jest prawo tylko prawo fasadowe, czyli bezprawie mimo formalnego istnienia prawa.

  Skoro prawo nie ma umocowania w moralności i to moralności Narodu Polskiego nad całym ładem życia publicznego w Państwie Polskim, to nikt nie może posługiwać się takim prawem bez zarzutu faktycznej bezprawności.


  "Cała afera związana z jej osobą jest tylko czystą grą polityczną... niczym innym".

  Nie. To nie polityka, a antypolityka, sabotaż polityki i Państwa którego dotyczy, to zdrada powołania na stanowisko polityczne. W polityce "gracze" grają w tym samym celu - uzyskiwać jak największe dobro wspólne Narodu Polskiego.


  "W jednym wydziale Urzędu Miasta wiszą z winy Pani HGW setki (prawie tysiąc) prawomocnych wyroków sądowych, które Urząd Miasto nie wykonuje. Wszystko to przy milczącej akceptacji sądów administracyjnych, które odmawiają zastosowania silniejszych środków nakazujących wykonanie swoich wyroków. Takie nie jest prawo, lecz taka jest anarchia !"

  Można to nazwać i anarchią, a więc ideologią komunistyczną u źródeł takiego postępowania. To efekt tego, że komunizm nie został do tej pory wytępiony, wycięty, a rany po nim nie zostały wypalone żywym ogniem jak to się robi po amputacji kończyn dotkniętych gangreną.
  Dotyczyć to musi i żydokomuny.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO
 • @kula Lis 67 10:22:17
  "Brak reform sądownictwa. To gwarant zasiadania kryminalistów na posadach sędziowskich. Gwarantem żerowiska dla wpływów niemieckich, rosyjskich i spadkobierca służb pokomunistycznych".

  Oczywiście. To przypadek kiedy bierność, czy bezczynność władz państwowych jest udziałem w zbrodni dokonanej i trwającej.
  To główny powód dla którego zdrada prezydenta Dudy z odmową podpisu dla ustaw koniecznych (szczegóły dla korekty to nie powód) stała się taka widoczna.

  Zaznaczyć tu trzeba, że same reformy to jeszcze nie wszystko. Aby były realne, muszą jeszcze służyć pełnemu przywróceniu moralności jako nadrzędznej nad całym procesem sądzenia, w tym równieżstanowienia i wykonania prawa przez władze państwowe, oraz kontroli nad wszystkim ze strony autentycznych elit Narodu Polskiego.
  Prezydent Duda i prawo fasadowe prowadzą do NWO

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930