Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
171 postów 2470 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Moje komentarze

 • @kula Lis 67 14:48:35
  "Najpierw wygłaszają takie opinie a potem jęczą, że tam i ówdzie ich nie lubią, co nazywają "antysemityzmem". Klasyczna definicja antysemity jest taka, że jest to ktoś kogo nie lubią żydzi".

  To jest cała logika poprawnopolitycznej nowomowy. Tych których lewacy nie lubią nazywają też ksenofobami i rasistami albo faszystami. I jakoś im to nie przeszkadza że sami są ksenofobami i rasistami albo faszystami, a nadto i satanistami, co samo w sobie już bije na głowę te wszystkie epitety.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 14:42:56
  "Ten pan z narodu wybranego najlepiej niech spieprza paść kozy na Wzgórzach Golan, a nie miesza u nas".

  To Wzgórza Golan są już symbolem Izraela?
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 14:11:53
  "Jest wolność słowa czy jakieś hasło komuś łeb urwało?"

  Mocne!


  "Czy te "motywy" o białych na MN, to przykład haseł antysemickich ?"

  Nie - to tylko wyraz niegrzeczności czy dokładniej niegościnności wobec osób z jakichś powodów nielubianych. - Tu z powodu nielubienia "kolorowych".
  Problem jest, że może to być też i z powodu nielubienia tych co tych "kolorowych" zapraszają dla swoich celów, ale kosztami ich pobytu chcą obciążać całą społeczność. Zwłaszcza to może być wszystko pod pazerny na zyski biznes, który chce mieć tańszych jak my pracowników, nie patrząc że nam odbiera środki do życia.
  W tym układzie to nie jest wcale niechęć do "kolorowych" a niechęć do kolonizatorskiego biznesu patrzącego za zyskiem za wszelką cenę, w tym cenę naszego życia.
  W tym układzie to już jest obrona konieczna. Obrona konieczna która w tym przypadku dotyczy kryterium z daleka widocznego, ale którą nawet powinniśmy rozszerzać i na białych cudzoziemców.

  Zresztą sami Żydzi już nie chcą tej inwazji "uchodzców":
  "Napływ do Europy migrantów z krajów muzułmańskich oznacza zwiększenie w Europie liczby ludzi nienawidzących Żydów.
  Nie wszyscy Żydzi mają tego świadomość"

  "Emigranci z krajów muzułmańskich oznaczają - o czym bez cienia wątpliwości przekonuje rozwój sytuacji w krajach Zachodu - bardzo znaczący wzrost antysemityzmu. Nie zakamuflowanego, ale jawnego i bezwzględnego - przejawiającego się w zamachach na synagogi i inne żydowskie instytucje oraz budynki, w paleniu i grabieniu sklepów z koszerną żywnością, w publicznym nawoływaniu do zabijania Żydów i wreszcie w brutalnych, fizycznych atakach na Żydów wraz z mordowaniem ich". http://www.fzp.net.pl/opinie/uchodzcy-zydowski-instynkt-samozachowawczy

  "Nasi" należą do tych nieświadomych. Może to też być wyrazem wojny między tymi świadomymi a nieświadomymi. Ostre poglądy wyrażone na tych plakatach mogą być wcale nie prowokacją Sorosa, a akcją bezpośrednią tych Żydów świadomych.

  Może to więc być wyraz nie polskiego a żydowskiego instynktu samozachowawczego - i obrony koniecznej. Wtedy ich na pewno nie będą stawiali przed sądem. Tych od Sorosa pewnie tak. Takich co zechcą siedzieć za duże pieniądze nie brakuje, a co mowa tylko zapłacić grzywnę, na którą i tak kasę da Soros.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 08:27:56
  ""Wspólnota przestała ich rozumieć, "odrywając się od swoich obywateli".” -Co za sprzeczny w sobie samym tłuk."

  Oczywiście że sprzeczny. Bo UE to żadna wspólnota. - Każda wspólnota zaczyna od odpowiedzialności. Tu tego nie ma bo to twór oligarchii, a jej odpowiedzialność za społeczeństwo jest obca. Ona woli prywatyzację zysków, a uspołecznianie strat i kosztów.

  Sprzeczność, bo i trzeba na to patrzeć inaczej. - UE od razu powstała jako taki abstrakcyjny, fikcyjny, odgórny, faszystowski byt po to żeby z wyżyn swojego oderwania "drukować prawa z powietrza".
  Prawa od początku do końca, a więc co do intencji, środków i celów niemoralne, bo promujące wybranych, i już z tego powodu powodujące dyskryminację reszty.
  Prawa obce cywilizacji zachodniej zwanej łacińską w której jest jedno prawo dotyczące wszystkich, a więc i zapowiadające korzyści wszystkim.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 08:20:26
  "Ja myślałem, że ma poprawiać byt, a nie tylko dawać poczucie ;-). "Unia musi dawać obywatelom poczucie że poprawia ich byt" Ten cytat z Dudy to jakaś kpina z nas, Polaków?"

  Oczywiście, ze to jest najgorszego sortu manipulacja - poczucie jest ulotne - trwałym, konkretnym jest realne odczucie.


  "Czym jest świadome opóźnienie reform sądownictwa, jeśli nie działaniem na pogorszenie bytu?"

  Cała perfidia Dudy tu się uwidacznia w tym, że on tu jest sędzią we własnej sprawie. To tyle co gwałt. To jest z natury nielegalne.
  On się wypowiada w prawie prawników, a sam jest prawnikiem. Mało tego że nie usiłuje tu być neutralnym - on jednoznacznie staje po stronie prawa zażydzonego, prawa w którym to "sprawiedliwość" jest jakimiś kruczkami wyprowadzana z litery prawa, a ludzki i narodowy cel tej "sprawiedliwości" giną.
  Tak rozumiane patologiczne, uzurpatorsko zawłaszczone prawo jest tym "prawem", z którym musimy skończyć.
  Tymczasem Duda jako wyuczony takiego właśnie "prawa" broni po prostu siebie, a że przy tym broni zbrodniczych, skorumpowanych, zdradzieckich sędziów to pokazuje światu w jakiej degeneracji jest jego moralność.

  Tu mu się należy impiczment, bo już gracza z taką usterką to łatwo może ograć byle cwaniaczek ze zgubą dla Polski i Polaków w konsekwencji
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 20:44:43
  "Czy hasła: „Wszyscy różni, wszyscy biali” czy „Europa tylko dla białych”. to faszystowskie hasła? Gdzie w nich propagowanie faszyzmu? Ja w nich ani faszyzmu ani jego propagowania nie widzę".

  Jest faszyzm. Jest w słowie "tylko", jest w treści, że wszyscy jednakowi. Oczywiście zaraz mi powiesz, że to nie faszyzm bo i komuna chce wyhodować "nowego człowieka" ujednoliconego pod oczekiwania władzy.
  I tu też się pomylisz, bo komunizm też jest faszyzmem. Faszyzmem jest w ogóle zasada "równania w dół", a przecież my ją znamy z komuny jako "zrównać inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem, a chłopa z ziemią".
  Faszystowskim jest odbieranie z mocy prawodawstwa ludziom ich ludzkich powołań w tym do wolności i odpowiedzialności na których stoi sprawiedliwość, do życia w zgodzie ze swoją naturą (np. przez gender) na której stoi prawość, czy powołania do życia na którym stoi moralność i człowieczeństwa nakazami prawnymi, np jakieś ograniczenia w obronie koniecznej (tu już zbrodnią ludobójczą są przymusowe szczepionki).

  Faszystowską jest każda władza sprawowana odgórnie (tu możemy mieć i pozytywne przypadki faszyzmu, kiedy przywraca ład moralny bez patrzenia na wolę obywateli w sytuacji, kiedy to oni ulegli demoralizacji (odpowiednik "obywatelskiego nieposłuszeństwa", tylko że ze strony władz - w tym sensie faszyzmem jest każda sanacja, włącznie z sanacją Piłsudskiego i Franco - podkreślam jednak, że faszyzmem chwalebnym, faszyzmem w obronie ludzi normalnych, chcących żyć w odczuciu normalności, bezpieczeństwa i pokoju).

  Istotą jednak faszyzmu, który potępiamy jest przede wszystkim możliwość stanowienia prawa niemoralnego, "prawa" z mocy "prawa kaduka, czyli z widzimisię kacyka, czy układu trzymającego władzę. Takie prawo eliminuje z procesu sprawowania władzy naród, który ze swojej natury jest moralnym.
  Prawo stanowione w Polsce w warunkach dyscypliny partyjnej jest jak najbardziej prawem faszystowskim. Żyjemy w systemie faktycznie faszystowskim, a demokracja jest tylko fasadowa.

  I tu w tych hasłach jest eliminacja z procesu decyzyjnego narodu, bo to tylko on może decydować kto do niego należy.

  Tu wrednym było podszywanie się tych od haseł pod naród. Naród przecież, pod surowymi co prawda warunkami dostosowawczymi dopuszcza do swojego członkostwa i kolorowych.

  W którejś z ostatnich notce piszę o tym, że z tym że jeżeli jest w tym haśle z Marszu słowo "tylko" ( Duda mówił, że było "Polska tylko dla Polaków" - wciąż myślę że to z jego strony polakożercze oszczerstwo) - to jest to tylko sprawa zmontowanej przez naszych wrogów prowokacji płatnej i to wysoko, - nawet podaję nazwisko podejrzanego sprawcy pierwotnego - Sorosa.
  To jego tu najpierw trzeba ścigać i karać.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @zibi 22:58:04
  "Tytuł artykułu jest bez sensu, bo Prezydent RP nie podpala Polski, tylko broni prawa i gdyby pierwsze ustawy podpisał, to Trybunał Konstytucyjny zakwestionowałby je, jako niekonstytucyjne, bo nie może minister sprawiedliwości i prokurator generalny wpływać bezpośrednio na wybór sędziów!!!"

  Owszem podpala, i to (w pierwszej części) wyraźnie wyartykułowałem dlaczego:
  "Usiłował wbić kilka klinów szczególnie między cywilizację łacińską a żydowską. I między patriotyzm a nacjonalizm, w temacie lojalności, czy w temacie miłości bliźniego…"

  Prawu nic do tych tematów, a w każdej chwili tu może pójść na noże. Tu są fundamentalne różnice między cywilizacjami - jedni mają tu inne rozumienie, inni inne.
  A jest jeszcze wielka opisywana gdzie indziej sprawa relacji między prawem a moralnością - tutaj to juz by chyba trzeba mieczy a nie noży.

  Sam piszesz, że on broni prawa. Tylko czy on broni prawa, które wynika z potrzeb moralności istniejącej wcześniej, czy prawa wyczarowywanego z kapelusza, czy ddrukowanego z powietrza (a moralność dopiero z niego wynika).
  Czy broni prawa według litery zapisu, czy według "ducha prawodawcy", jego intencji i celu, w tym na poczesnym miejscu z celem narodowym, z pełnieniem przez prawo obowiązków względem narodu.


  Zacytuję tu blogera 35stan:

  Profesor Feliks Koneczny tak opisywał różnice w zasadach cywilizacji łacińskiej i cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie i jego wielowiekowych interpretacjach:

  - prawo w cywilizacji łacińskiej nie może być sprzeczne z prawem naturalnym(Bożym), bo to ono jest źródłem etyki, która jest przez to niezmienna, że jej źródło jest niezmienne.

  - w cywilizacji żydowskiej jest odwrotnie; to prawo stanowione przez ludzi i przez to zmienne jest źródłem etyki, czyli to jest etyczne, co jest zgodne z prawem stanowionym.

  Jak pisze prof. Koneczny: „Prawo żydowskie nie może być ujęte w jakiś system dla tej przyczyny, iż składa się niemal wyłącznie z kazuistyki, dziesiątek tysięcy kruczków prawnych i trików, zamętu szczegółów powstałych z nieopanowanego mnożenia właśnie owych kruczków prawnych umożliwiających prawowanie się z...prawdą (czyli Jehową), prawowanie się ze stanem faktycznym"

  Profesor użył sformułowania, że prawo na Zachodzie w tym w Polsce jest "zażydzone" a my sami możemy się zgodzić z oceną prof. Modzelewskiego, ze w Polsce prawo jest sprywatyzowane przez korporacje prawnicze"

  ...i moją odpowiedź:

  Tak, taka jest gorzka rzeczywistość. To nam psuje całą spójność prawodawstwa. Wszystko się rozbija na niekończące się ilości aktów prawnych i ciągi nowelizacji, a nowych aktów przybywa w tempie kosmicznym. Za tym już nikt nie jest w stanie nadążyć.

  Jak to teraz odżydzić, kiedy i szkolnictwo i praktyka sądownicza są zażydzone? Jak teraz wszystkich wysłać na emerytury?"
  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/miarka/dlaczego-duda-dzis-podpala-polske#comment-1553297


  Widzę że patrzysz mocno z punktu widzenia polityki dzisiejszej - zapewne to Ci przysłania obraz tego że tu się dzieją rzeczy i mające korzenie w dalekiej przeszłości, jak i mające w intencji sięgać daleko w przyszłość. I to wszystko jest bardzo groźne niezależnie od tego czego my chcemy.


  Duda podpalił Polskę, bo uruchomił maszynerię, która jeszcze nie wiemy jak, ale ukształtuje nam odległą przyszłość.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę?
 • @kula Lis 67 20:22:13
  "Zachodnie paranoje nie tylko już przenikają do Polski, ale znajdują w niej podatny grunt! Gdzie w KK jest zdefiniowany tzw. rasizm, czy ksenofobia? Jeżeli słowo "biały" nabrało już perojatywnego znaczenia, to niebawem picie mleka lub zamówienie do kawy śmietanki będzie ścigane z odpowiedniego paragrafu ! Orwelizm na wszystkie registry".

  Masz rację, że poruszasz temat. To jest wynikająca z połączenia ideologii lewactwa z grzecznością ideologia poprawności politycznej. Bo tak naprawdę to tu chodzi tylko o grzeczność tych co im lewactwo ubliża od ksenofobów i rasistów.
  Grzeczność owszem, należy się każdemu - to prawda, tylko że każdemu inna - i o jej skali i formie decyduke ten co wybiera taką a nie inną formę grzeczności, a nie ten, kto chce żeby być wobec niego grzecznym w określony sposób. To tylko lewacka uzurpacja.

  Przecież każdy może mieć np. uprzedzenie do rudych (obcych), bo go kiedyś rudy (obcy) skrzywdził - i nie lubieć ich jak psów.
  I co, ma się jakiś rudy, czy obcy o to obrażać? Ubliżać od rasistów, czy xenofobów, skarżyć do policjanta?

  To nie jego wina, ale ja go bardzo nie lubię i mnie nie przekona żebym go lubił, a już zupełnie nie zmusi.
  O gustach się nie dyskutuje. Niestety lewactwo ma tu jakieś tumory mózgowe...
  A głupie ludzie dają się terroryzować.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę? - Realia cywilizacyjne.
 • @kula Lis 67 20:24:09
  "Niestety murzyn nie może być Polakiem, tylko najwyżej obywatelem polskim a to różnica".

  Tak w ogóle to Lotna ma rację. Może.
  We wcześniejszej notce "Lojalny..." pisałem:
  "„Miłość do rodaków”. Znowu! - Skąd on to wziął? To tylko formalnie dotyczy relacji wewnątrzwspólnotowych - dotyczy i wspólnoty narodowej i narodu w sensie ścisłym rodowym, plemiennym, z więzami krwi od wielu pokoleń. – W naszej praktyce Naród Polski zrezygnował z tego wymogu plemienności chyba w XIII wieku, a Naród Polski to w ogóle od razu był organizowany wokół systemu wartości narodowych zgodnych z chrześcijańskimi.

  Oczywiście należą do naszego narodu i inne grupy etniczne, zwykle od wielu pokoleń patriotyczne i sprawdzone jako lojalne wobec Narodu Polskiego, które przyjęły wartości duchowe Narodu Polskiego, oraz jego Kulturę, system wartości i moralność w życiu publicznym państwa (są np. Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Niemcy, Żydzi…). Z tymi co się integrują nie ma problemu".

  Tak więc może, ale nie przez załatwienie sobie obywatelstwa i nauczenia się jak się zachowują polscy patrioci. To taki "Polak według litery prawa", ale do bycia Polakiem w duchu to mu życia na pewno nie starczy. "Polityk na stanowisku Polaka".

  Musi najpierw zostać przyjęty do Narodu Polskiego. Przed nim to jest daleka droga - cel może osiągalny dla jego prawnuków.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę? - Realia cywilizacyjne.
 • @miarka 20:36:30
  "Zasadniczą sprawą jest po co on wygłosił te przemówienie"

  Ja też tu mam swoje przemyślenie po co to przemówienie, czyli dlaczego im tak zależy na stanowieniu władzy faszystowskiej. Pisałem o tym w komentarzu do trojanki:

  ""W każdym razie warto pamiętać o tym, że systemy pieniądza opartego na wierze w to, że ma wartość, bez oparcia go o wymierne wartości materialne, czyli złoto, w historii świata utrzymywały się średnio przez ok 25 lat".

  To by tłumaczyło dlaczego tak bardzo chcą wprowadzać gdzie zdołają faktyczny faszyzm (a z demokracją fasadową po to aby zwalczać pod pretekstem faszyzmu jako "oczywiście nagannego" wszystko co zawadza temu systemowi).

  Rzecz w tym, że faszyzm daje odgórnym, dyktatorskim władzom możliwości stanowienia praw jakie zechcą i nie ma nikogo, kto by ich z tego rozliczał, bo one same się stawiają nie tylko ponad prawem, ale i przed moralnością, oraz wyłączają naród z faktycznej władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi, a zarazem dysponują i mediami i środkami siłowymi, a w razie czego i wymuszeniami terrorystycznymi.

  W skrócie to się nazywa "drukowanie praw z powietrza". Do tego dochodzi "drukowanie pieniędzy z powietrza", bo one też są prawem.

  Na tym się jednak nie kończy, bo od dawna drukują z powietrza i ceny. Ludzie nie mają już żadnych naturalnych przeliczników wartości z pewnością dla większości towarów. To już od dawna nie jest kwestia wiary.
  Bandycki system chce mieć pewność - choćby po trupach.

  Mało tego - są umowy typu CETA, czy ACTA, że w ich wyniku drukowanymi z powietrza są i zyski dla wybranych i bankructwa dla skazanych zaocznie z czyjegoś widzimisię ("prawo do zysku").

  A to nie koniec tych drukowań.


  Tak więc to że dawniej takie systemy utrzymywały się przez 25 lat dziś nic nie znaczy - to może być znacznie przedłużane.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/141100,chiny-i-rosja-kopia-grob-dla-dolara#comment_1424294
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @trojanka 21:20:41
  "W każdym razie warto pamiętać o tym, że systemy pieniądza opartego na wierze w to, że ma wartość, bez oparcia go o wymierne wartości materialne, czyli złoto, w historii świata utrzymywały się średnio przez ok 25 lat".

  To by tłumaczyło dlaczego tak bardzo chcą wprowadzać gdzie zdołają faktyczny faszyzm (a z demokracją fasadową po to aby zwalczać pod pretekstem faszyzmu jako "oczywiście nagannemu" wszystko co zawadza temu systemowi).

  Rzecz w tym, że faszyzm daje odgórnym, dyktatorskim władzom możliwości stanowienia praw jakie zechcą i nie ma nikogo, kto by ich z tego rozliczał, bo one same się stawiają nie tylko ponad prawem, ale i przed moralnością, oraz wyłączają naród z faktycznej władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi, a zarazem dysponują i mediami i środkami siłowymi, a w razie czego i wymuszeniami terrorystycznymi.

  W skrócie to się nazywa "drukowanie praw z powietrza". Do tego dochodzi "drukowanie pieniędzy z powietrza, bo one też są prawem.

  Na tym się jednak nie kończy, bo od dawna drukują z powietrza i ceny. Ludzie nie mają już żadnych naturalnych przeliczników wartości z pewnością dla większości towarów. To już od dawna nie jest kwestia wiary.
  Bandycki system chce mieć pewność - choćby po trupach.

  Mało tego - są umowy typu CETA, czy ACTA, że w ich wyniku drukowanymi z powietrza są i zyski dla wybranych i bankructwa dla skazanych zaocznie z czyjegoś widzimisię ("prawo do zysku").

  A to nie koniec tych drukowań.


  Tak więc to że dawniej takie systemy utrzymywały się przez 25 lat dziś nic nie znaczy - to może być znacznie przedłużane.
  Chiny i Rosja kopią grób dla dolara
 • @wercia 20:28:30
  Jeszcze jedno:

  "Jeśli Pana to interesuje, niech zajrzy ile budżet co roku przeznacza na cele mniejszości ii jakich".

  I tu jest problem, bo to jest sabotaż przeciw Narodowi Polskiemu. To on powinien dostawać te pieniądze żeby nimi gospodarował ku przygotowaniu odpowiedzialnej, oddolnej i gospodarskiej opieki nad tymi mniejszościami, oraz integracji tych mniejszości i ku zgodnej pracy dla Polski.
  To samo dotyczy tzw. "organizacji pozarządowych" - prawdziwym wrzodzie na D państwa, bo to nie tylko wrogi lobbing, ale i wroga agentura. To wszystko natychmiast powinny przejmować autentyczne struktury narodowe.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @wercia 20:28:30
  "Zasadniczą sprawą jest po co on wygłosił te przemówienie".

  Powyżej Lotna podaje wytłumaczenie.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:04:11
  "I tak się dziwię, że nie zostałeś jeszcze "pieskiem Putina" na "kremlowskim ścierwomedium" :)))"

  Jakieś podejścia były, ale nie dałem się sprowokować :-)
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @Lotna 19:38:20
  "No właśnie, przecież to nie naród rządzi w ustroju faszystowskim. Nie bez kozery Duda został namaszczony przez kneset na prezydenta Polinu!"

  No właśnie. To się czuje, że oni tu się wokół tego kręcą. Tym bardziej trzeba im patrzeć na słowa i ręce. tym bardziej, ż faszyzm potępiają, a teraz nawet samą ideę nacjonalizmu.
  Tu ich zakłamanie sięga absurdów.


  "jak robactwo polską tkankę Rzeczpospolitej, pomału, ale bez przerwy przeinaczając ją krok po kroku na swoje kopyto (oczywiście, jak zawsze w komunizmie - hasła są wzniosłe i piękne)".

  Typowe dla oszustw i manipulacji - przyszedł czas bycia trzeźwymi.


  "To było przemówienie bardzo szczere, z tym że nie kierowane do Polaków - jak by się mogło wydawać, a do swoich, do tego raka, który jest bardzo zajęty usilnym zabijaniem Polski i wszelkich przejawów polskości, w tym polskiego nacjonalizmu".

  Uwaga bardzo słuszna, ale dodać by tu trzeba że jednak i dla tych co chcą być oszukiwani, okłamywani i manipulowani, którzy z idiotycznych, na pozór cwaniackich powodów chcą wierzyć, że jak się poddadzą to wróg da im przeżyć.

  Może nawet to oni, a nie ich bezpośrednie kadry, byli większością na tym spotkaniu, a więc i umocnienie w ideologii i nowomowie zdrajców, czy innych kodziarzy tu było.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @wercia 17:03:03
  „Obecnie ma mnóstwo ludzi nielojalnychi co im zrobi? Nic”.
  I ja nad tym myślę: „Nie. Bo jakie jest kryterium, aby wyegzekwować to „uczciwe życie” i „uczciwe pracowanie”?
  Jak to zrobić, jeśli nie będzie realnie funkcjonującej wspólnoty narodowej strzegącej ładu moralnego w życiu publicznym państwa oddolnie?
  Jak to zrobić, jeśli nie będzie władczej kontroli Narodu Polskiego nad mediami nadającymi swój przekaz na rynek medialny będący dobrem wspólnym i własnością Narodu Polskiego”.

  I jak on rozumie "lojalność wobec państwa"? Bo ogólnie to płacenie podatków.
  Można płacić w „rajach podatkowych”, można w państwach utożsamianych z faktycznym domem, można i naszemu państwu. W tym znaczeniu „lojalnością” (gdyby istniała lojalność wobec państwa) by było płacenie naszemu państwu, państwu w którym dochód powstaje. Kiedy państwo jest traktowane jako „ten kraj” zostaje tylko interes prywatny – bezkarna prywata – płacę tam, gdzie mam taniej.
  W rzeczywistości mamy tu stan patologiczny zainstalowany w prawodawstwie dla niszczenia naszego państwa, bo nie ma tu symetrii, bo autentyczny polski biznes praktycznie nie istnieje – przynajmniej w skali osiągania wpłat z podatków i zysków zza granicy równoważących kapitał transferowany z Polski.
  Problem że płacenie podatków nie może być kwestią poczucia uczciwości (której dziś nie idzie wyegzekwować), a obowiązku. Duda tu sobie robi z nas kpiny przez to iż „apeluje o lojalność”, zamiast forsować ustawodawstwo wprowadzające obowiązek płacenia podatków w miejscu powstania dochodu (a przy tym i obowiązek inwestowania w Polsce czystych zysków firm uzyskiwanych w Polsce), bo bez tego stajemy się faktyczną kolonią eksploatowaną rabunkowo. Dopuszczalny do wywozu może być tylko kapitał przywieziony dla zainwestowania – wywożenie więcej oznacza

  „Słusznie Pan Autor zauważył, że nie wspomina ta pacynka o lojalności wobec Polaków, których Polska jest krajem. Ja bym dodała, że nie wspomniał o poszanowaniu kultury i tradycji polskiej. Katolik, za jakiego się przedstawia, powinien mieć to na uwadze”.
  Owszem, i ja pisałem:
  „Oczywiście należą do naszego narodu i inne grupy etniczne, zwykle od wielu pokoleń patriotyczne i sprawdzone jako lojalne wobec Narodu Polskiego, które przyjęły wartości duchowe Narodu Polskiego, oraz jego Kulturę, system wartości i moralność w życiu publicznym państwa (są np. Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Niemcy, Żydzi…). Z tymi co się integrują nie ma problemu”. A kultura i system wartości to i poszanowanie naszego podejścia do naszej ojczyzny: „Ojczyzna to tyle co matka która nas jako naród wykarmiła i wychowała, dała przekaz tożsamości, historii, tradycji i kultury”. Dodać trzeba, że słowo „kultura” oznacza i religię.

  „Zdaje się, że popiera osiedlanie się w Polsce rozmaitości nie bacząc na wolę demokratycznej większości, która go wybrała, nawet jeżeli będzie się czuła obco we własnym kraju. Pewnie receptą Dudy byłaby rada, jak kiedyś Komorowskiej, to zmieńcie kraj. To my juz wolimy zmienić prezydenta, nawet wbrew jego woli. On na naszą też nie zważa”
  Jak najbardziej, tylko to wymaga pracy i walki – patrz komentarz do RAM-a.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @RAM 15:48:27
  „Knedle i Kiszona Kapusta”
  Mówisz zagadkami. Nasuwają się dwie odpowiedzi: Czeski film – Nikt nic nie wie” i drugi „Nikto ne je doma”, czyli „Nikogo nie ma w domu”. Skłaniałbym się raczej do tej drugiej odpowiedzi: nie ma gospodarzy, czyli zorganizowanych, sprawnych struktur narodowych, aby natychmiast przegonić tą faszystowską kreaturę.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @35stan 13:18:51
  Oczywiście, tak to jest, tylko jakie z tego wnioski? Bo w to, że Duda to wszystko mówi co mówi i robi co robi, mówi i robi tak od siebie to nie uwierzę.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:09:20
  "Ło Matko..."

  Na przykład wrzucił tu tematy wykluczania i antysemityzmu. Szydłowa też tu coś zapowiadała. Gdzie oni go widzą?
  Będę musiał pisać oddzielnie.
  W końcu temu co rozgłosił, że "Żyd to dobry człowiek " wypada. No nie?
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:51:14
  "To przemówienie też powiedziane jest pokrętnym językiem, na który niewielu pewnie zwróciło uwagę, tym bardziej cenna jest Twoja notka".

  Dziękuję z pochlebną ocenę. Rzeczywiście pokrętny język. Trzy dni (z dzisiejszym porankiem) zeszło mi z wgryzaniem się w temat, a i tak ograniczyłem się do części wystąpienia.
  Lojalny wobec polskiego państwa

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930